Alkalmazott terápiák

Gyógytorna

Gyógytorna

A gyógytorna specifikus fizioterápiás eljárás, amely más módszerrel nem helyettesíthető. A gyógytornász-fizioterapeuták a nemzetközi irányelveknek megfelelően betegvizsgálatot végeznek, mozgásszervi diagnózis állítanak fel, melynek alapján egyénre szabott kezelési tervet és terápiás célt határoznak meg.

Fontos, hogy a beteg a megtanult gyógytornát minden krónikus mozgásszervi betegség esetén otthon is rendszeresen végezze, így érhetünk el tartós eredményt, életminőségbeli javulást, és megelőzhetjük a tünetek kiújulását. A gyógytornáról a legtöbb embernek a műtét vagy trauma után végzendő, kötelező torna feladatok jutnak az eszébe. Ez, a fizioterápia csoportjába tartozó módszer ma már jóval több annál, mint hogy egy gyógytornász szakember mozdulatokat diktál, amelyeket Önnek bizonyos ismétlésszámban el kell végeznie. A terápia során a terapeuta is aktív munkát végez, sokszor a manuális fogások nagyobb részét teszi ki egy kezelési alkalomnak.

Első alkalom 16.000 Ft/60 perc

Második alkalomtól 13.000 Ft/50 perc


Barvincsenko manuálterápia

Barvincsenko manuálterápia

Alapítója A. Anatolij Barvincsenko, orosz professzor, a Moszkvai Orvostovábbképző Egyetem Hagyományos Orvoslás tanszékének tanszékvezetője. Az általa képviselt irányzat olyan műfogások rendszere, melynek célja elsősorban a mozgáskorlátozottságot okozó ízületi blokkok oldása és a fájdalmas izomfeszülés megszüntetése. Ez az a módszer, amely akkreditálásra került Magyarországon a Semmelweis Egyetem által is. Alkalmazásakor kézzel végzett (manuális) technikákkal oldjuk az ízületi mozgásbeszűkülést, lazítjuk vagy egyes esetekben erősítjük az izomzatot azért, hogy visszanyerjük a gerinc, a medence és a végtag ízületek funkcióját, statikáját. Elengedhetetlen a kezelések végén a házi feladatként adott gyógytorna (megfelelő izmok lazítása-erősítése), mellyel a terápia hatékonysága fokozható.Manuálterápiát Magyarországon csak az erre a területre specializálódott orvosok, gyógytornászok végezhetnek. A manuálterápia célja a reverzibilis, tehát visszafordítható vagy funkcionális elváltozások kezelése és ezzel a mozgásszervi problémák megszüntetése. A manuálterápiás kezelés minden esetben átfogó vizsgálat és a kórelőzmény alapos elemzése előzi meg. A vizsgálat célja, hogy a kezelést megelőzően elvégezhető fizikális vizsgálaton túl, minél több információ álljon a terapeuta rendelkezésére.

Első alkalom 18.000 Ft/60 perc

Második alkalomtól 14.000 Ft/50 perc


Talpmasszázs

Talpmasszázs

A talpmasszázs növeli szervezete ellenálló képességét. Csökkenti a stresszt és beindítja a méregtelenítést. Általános frissítő, feszültségoldó hatású, segíti testi, lelki egészségének megőrzését és visszaszerzését, öngyógyító erőit aktivizálva.

A talpán lévő zónák masszírozásával reflexhatást válthatunk ki (Innen ered a reflexzóna masszázs elnevezés, amely egy gyűjtő fogalom.) a szervekben, így serkentve az öngyógyító mechanizmusokat.

12.000 Ft/50 perc


Dinamikus manuálterápia

Dinamikus manuálterápia

A lágyrész mobilizáció célja, a fascia és az izom (myofascia) le- vagy összetapadásainak, zsugorodásának, vagy épp megnyúlásának a helyreállítása. Mindehhez különböző technikák állnak rendelkezésünkre. Nem egész testet vagy testájat kezelünk, hanem azt a területet, ahol az szükséges. Ez pedig a fájdalmas testrésztől távolabb is elhelyezkedhet. A fasciában nagyon sok ideg található, ezért ennek a kezelése fájdalmas. Ez alapján talán jobban belátható, hogy egy sérülés, panasz esetén a fájdalmak a kötőszövetből (is) eredhetnek, így az utóbbi években kiemelt figyelmet kapott a lágyrész mobilizáció. A lágyrész mobilizáció tulajdonképpen egy olyan manuális technika, amely célja, hogy az izmok és a fascia (izmot körülvevő hártyás kötőszövet) közötti letapadásokat feloldja, ezáltal helyreállítsa azok működését. A kezelés során a gyógytornász a mélyebb szöveteket érinti azáltal, hogy masszázsfogásokat húzásokkal és csúsztatásokkal kombinál. Mivel a kezelt kötőszöveten (fascián) keresztül számos ideg halad át, ezért a kezelés olykor minimális fájdalommal járhat. Jó hír azonban, hogy nincs szükség a teljes test kezelésére, a gyógytornászok általában egy-egy testrészt céloznak meg.

Első alkalom 18.000 Ft/60 perc

Második alkalomtól 14.000 Ft/50 perc


Kineziotape

Kineziotape

Dr. Kenso Kase, japán kiropraktőr a módszer kifejlesztője. A kinesio tapasz kémia hatóanyagtól mentes, pusztán mechanikus módszer, mely megfelelő felhelyezési technikával a szervezet öngyógyító folyamatait segíti. A bőrhöz nagyon hasonló elasztikus anyaga bőr és a bőr alatti kötőszöveten keresztül a reflexkörök aktiválásával, pozitív jelzéseket közvetít testünknek, melyek meggyorsítják a regenerálódást. A megfelelő hatás elérése érdekében fontos a kinesio tapasz szakszerű felhelyezése.

Kezelés részeként:2000 Ft/testtájanként

Önálló kezelésként:3000 Ft/testtájanként


Köpöly

Köpöly

A fizioterápia nem manuális technikái közé tartozik a köpölyözés. A gyógytornászok erre külön tanfolyamot végeznek el, amely során elsajátíthatják a hatékony köpölyözési technikákat. Az alábbi képen látható, harangok formájú csészék (szilikon vagy üveg) és vákuumpisztoly szükséges a kezelés kivitelezéséhez. Ezekkel az eszközökkel vákuumot képeznek a bőrön, amellyel egyfajta masszázst végeznek az érintett területen, ugyanis a felületes szöveteket eltávolítják a mélyebb szövetektől. Nem teljesen fájdalommentes technikáról van szó, azonban a köpöly pozitív hatásait tekintve, megéri a kúraszerű terápiák felvétele. Fontos tudni, hogy a kezelések után jelentkező kerek, piros, később lilás foltok minden esetben megjelenhetnek, ez egy normális szöveti reakció. Ez a vérömleny azonban 3-4 nap alatt felszívódik.

Kezelés részeként vehető igénybe.


Flossing

Flossing

A flossing módszer egy ideiglenesen alkalmazható kompressziós és mobilizációs technika, melyet egy speciális gumiszalaggal végeznek, amely az adott ízületre/szövetre hatva segít a mozgásterjedelem helyreállításában, növelésében, illetve a fájdalom csökkentésében. Ez egy olyan módszer melyet szinte minden területen lehet alkalmazni, legyen szó sportsérülésről, ödémáról, mozgásbeszűkülésről, vagy csak a regenerálódás támogatásáról. Természetesen itt is megvannak azok a kontraindikációk, amikor nem lehet alkalmazni, ilyen például: trombózis, vagy bőrsérülés, terhesség.

Kezelés részeként vehető igénybe.


Triplex Gerincterápia

A derékfájás az egyik leggyakoribb mozgásszervi probléma, mellyel a páciensek felkeresik a gyógyító szakembereket. Gyakorisága ellenére az egyik legnehezebben diagnosztizálható “kórkép”, nagyon sokszor nevezik atipikus derékfájásnak, gyakran kerül a leletbe a semmitmondó lumbago, illetve radikuláris tünetek esetén a lumboischialgia mint diagnózis. Első feladatunk tehát annak kiderítése, hogy mi okozza a fájdalmat, a tünetek és az esetlegesen bemutatott képalkotó felvételek (és azok leletei) mennyire fedik egymást. A terápiát a páciens beszámolója, az elvégzett tesztek eredményei (és a képalkotók) alapján felállított teória szerint kell elkezdeni.

Az elmúlt évek kutatásai nagy mértékben megváltoztatták, esetenként felül is írták, kiegészítették a korábbi terápiákat.

Ezen a képzésen egy maximálisan tudományos alapokon nyugvó, modern szemléletű, komplex megközelítésben tanulhatsz a derékfájásról, illetve a derékfájást okozó leggyakoribb patológiákról és azok kezeléséről. A TripleX gerincterápia – figyelembe véve a tudományos eredményeket – három fontos szintre épül:

1. Akut szak – fájdalommenedzsment: az első és legfontosabb lépés az akut fájdalom megszüntetése, melynek módszerét nagy mértékben meghatározzák a különféle fasciakezelések és a célirányos aktív és passzív gyakorlatok (fasciatréning, dekompresszió).

2. Szubakut szak – A patológia szerinti “oki” terápia: korrekciók, mozgásterápia az izom inhibiciók és transzformációk megakadályozására, a fiziológiás izomműködés helyreállítására, motoros kontroll (újra)tanítása.

Első alkalom 16.000 Ft/60 perc

Második alkalomtól 13.000 Ft/50 perc


FDM

Az FDM jelen pillanatban a világon a leghatékonyabb manuális fájdalomterápia. Akut esetekben, amikor töréssel nem kell számolnunk, a pácienssel azonnal megkezdhető a munka, lényegesen jobb minőségben gyógyul, mintha nem FDM-ezték volna. Krónikus esetekben a fájdalom halmozódik, rétegeződik, ezt csak FDM-mel lehet ésszerűen kibontani.

Kezelés részeként vehető igénybe.


Bemer fizikai érterápia

Bemer fizikai érterápia

A mikrokeringés rendkívül fontos része az emberi vérkeringésnek. A kicsi és legkisebb úgynevezett mikroszkopikus véredények finom és szerteágazó érhálózatában zajlik. A mikrokeringés a teljes vérkeringés 74%-át fedi le. Létfontosságú szállítási és ellátási feladatokat lát el.

A mikrokeringés is az élet alapvető törvényeit követi és az életkorral együtt gyengül. Ezt a folyamatot azonban sok embernél felgyorsítják a káros környezeti hatások, a rossz szokások és az egészségtelen életvitel. A környezetünkben megtalálható méreganyagok, a zaj, a stressz, az alvás- és mozgáshiány, az egészségtelen vagy egyoldalú táplálkozás, a nikotin- és alkoholfogyasztás kedvezőtlenül befolyásolja a mikrokeringést.A BEMER terápia olyan betegségek és panaszok megelőző és kiegészítő kezelésére javasolt, amelynek kiváltó oka vagy velejárója a gyenge vazomóció okozta zavart mikrokeringés.

4000 Ft/8 vagy 20 perc a rendelőben.

Bérlés 40.000 Ft/1 hét

60.000 Ft/2 hét

80.000 Ft/3 hét

100.000 Ft/4 hét

A gépet rajtam keresztül meg is lehet vásárolni. Ilyen esetben kérem hívjon bizalommal. Kis Barbara 06302651894.

Tanácsadói díj 30.000 Ft/ óra

(Értékesítés és bérlés esetén a tanácsadói díj 0 Ft)


Hegkezelés

A komoly fájdalom mellett számos más tünetet tud okozni egy kezeletlen heg. Mivel az összenövések különböző szövetek között (kötőszövet, izomszövet) jönnek létre, így ez könnyen mozgásbeszűküléshez vezethet az érintett területen. Ezzel egyenesen arányosan az összetapadt szövetek között csökken a keringés, amely folyadék felgyülemléssel jár (ödéma). Abban az esetben, ha az összenövés szervet is érinti, az funkcióbeli eltérést is eredményezhet.

A kezelés részeként vehető igénybe.


Ultrahang kezelés

Ultrahang kezelés

Az elektroterápiának a mozgásszervi megbetegedések kezelésében jut fontos szerep, sok esetben kiválthatja akár a hagyományos gyógyszeres kezelést is.

Az ultrahang hármas hatással bír. Mint mechanikai inger, rezgésbe hozza a szöveteket, mikromasszázs hatású, valamint az elnyelt energia hővé alakulásának eredményeként hőhatás is érvényesül, aminek hatására lazulnak a szövetek. A kezelés rendkívül hatékony fájdalmas izomcsomók feloldására, továbbá évente egy kúrával (15 alkalom) lassíthatók az izületi kopások is.

6000 Ft/testtájanként


Masszázs

Masszázs

Masszázs hatására aktiválódik a paraszimpatikus idegrendszer, ami ellensúlyozza a test stresszre adott negatív válaszreakcióit.

Enyhül az izomfeszültség, növekszik az izmok rugalmassága és teljesítőképessége.

Elősegíti a normális szívritmus, vérnyomás, és keringés helyreállítását.

Növeli az immunrendszer működését.

Kitágulnak a bőrben található kapilláris erek, a sejtek könnyebben jutnak oxigénhez, így a méreganyagok gyorsabban ürülnek ki.

Kezelhetőek a helytelen tartás okozta tünetek.

Fájdalomcsillapító hatással is bír, krónikus fájdalmakra is hatékony gyógymód lehet.

A masszázs ideje alatt csak magunkra figyelünk. Ilyenkor megáll az idő, a lágy zenének köszönhetően lelassulunk, befelé figyelünk, így magunkat, és a fennálló problémánkat is más perspektívába helyezzük.

12.000/alkalom (50 perc)

16.000/alkalom (90 perc)


Core-stabilizáció

Core-stabilizáció

A végtagok szabad, hatékony, gazdaságos mozgásához, a törzs stabilitása szükséges.

A medence és lumbális gerinc körüli terület stabilitását célzó aktivitásokat nevezzük core-stabilizációnak.

A tréninghez elengedhetetlenek a

- megfelelő mobilitás,

- jól működő farizmok,

- aktív haránt hasizom,

- a neutrális helyzetet tanító aktív elongáció és

- a stabilitást biztosító helyes légzésminta.

A core-izmok esetében a motoros fejlesztés az elsődleges feladat, mindenképpen fontos az idegrendszer frissessége. Nagy koncentrációt igényel, dolgoztatjuk az agyat, fárasztó.

Fontos a jó mozgásminták rögzítése.


Fascia tréning

Fascia tréning

Az elmúlt évek kutatási eredményeinek köszönhetően a fascia témája a mindennapi mozgás részévé vált.Az izmokat nem lehet elválasztani a fasciától!Ha izomerő építő edzésről beszélünk, akkor edzésünk izomra fókuszál. Ha fasciatréningről beszélünk, a folyamat a fasciára koncentrál. De egyiknél sem kapcsolható ki a másik és mindkét tréning hat mindkét szövetcsoportra.A fascia tréning gyakorlatai stimulálják, regenerálják, táplálják és életerővel töltik fel a kötőszövetet, így az izomedzés hatékonyabbá, mozgásunk pedig összehangolttá és elegánssá válik. Erősíti és rugalmassá teszi a szalagokat, ínakat, így jelentősen csökken a különféle sérülések veszélye.


Vagus kezelés

Vagus kezelés

A nervus vagus, X. koponyaidegként is ismert. Számos létfontosságú funkciója van, és elengedhetetlen a szervezet egészségének megőrzéséhez. Ez a paraszimpatikus idegrendszer - a pihenés és emésztés rendszer - főidege.A nervus vagus elsődleges szerepe az agy és a gyomor-bélrendszer, a szív és számos más szerv közötti jelek küldése. Segít a paraszimpatikus idegrendszer funkcióinak szabályozásában, beleértve az emésztést és az alvást. A vagusideg létfontosságú a krónikus gyulladások megelőzésében, amelyek számos egészségügyi problémát okozhatnak. Ez is része az agy-bél tengelynek.

Kezelés részeként vehető igénybe.